Wszystko o DNS.

Home » Domeny » Wszystko o DNS.
Domeny Brak komentarzy

W tym artykule dowiesz się co to są rekordy DNS, jak je dodać, po co one są, do czego służą oraz jak nimi zarządzać.

Rekordy DNS są to adresy IP wskazujące na daną stronę, hosting lub inne źródło. Są one po to aby domena wiedziała na jaką stronę ma przekierować użytkownika, jeżeli zostaną one źle wpisane mogą wywołać nie porządne skutki takie jak: błąd przekierowania, przekierowanie na nie porządną stronę www itd. Aby tego uniknąć najlepiej kopiuj wszelakie IP i pilnuj aby wklejać je w odpowiednie miejsca, inaczej mogą wywołać efekt o, którym wspominałem powyżej. Jeżeli do końca nie wiemy, jakie są serwery DNS danego hostingu warto zasięgnąć informacji od Pomocy technicznej danego hostingu, u nas w Web-Panel rekordy DNS są publiczne oraz są bardzo dobrze widoczne. Możesz je znaleźć wchodząc po zalogowaniu kolejno w: usługi>listę usług>twój pakiet>DNS. Tam znajdziesz, dane DNS które są dedykowane dla twojego pakietu, różnią się one IP czyli ciągiem numerów identyfikacyjnych danej strony, w innych hostingach możesz spotkać się z tym że danych DNS nie będzie znaleźć aż tak łatwo a wręcz przeciwnie, wszelaką pomoc możesz otrzymać dopiero po skonatktowaniu się z działem obsługi klienta.

Domyslne DNS dla Web-Panel.pl to:

ns1.web-panel.pl

ns2.web-panel.pl

Oraz IP czyli jak napisałem wyżej numer identyfikacyjny danej domeny.

Jak dodać dane DNS z innego hostingu?

Jest to bardzo proste, do tego potrzebne będzie Ci: Usługa, konto na https://www.web-panel.pl oraz rekordy DNS wskazujące na daną domenę.

Proces polega na tym aby dodać rekordy do twojej witryny, w zależności od hostingu „przeparkowanie” domeny może trwac od jednego dnia do nawet kilku. Jeżeli posiadamy wszystko co opisałem powyżej możemy brać się za ustawianie ich. Robimy to wchodząc w kolejności po ówczesnym zalogowaniu do Panelu. Należy wejść kolejno w: Usługi> domenę do której chcemy podpiąć nasze DNS>informacje (tutaj musimy skopiować dane dostępowe do Web admin, które znajdują się w  lewym dolnym rogu witryny)>Webadmin>Zarządzanie strefa DNS. I tutaj będziemy potrzebować danych oz których zostało wspomniane powyżej, więc uzupełniamy kolejno rekordy A oraz B i wklejamy IP w formie ciągu cyfr. Jeżeli mamy uzupełnione potrzebne pola, należy kliknąć zielone kółeczko z „+” w środku. Jeżeli znikły nam IP DNS to wklejamy je ponownie oraz klikamy zapisz.

Teraz czas na przejście do swojego rejestratora/usługodawcy domeny, w zależności od hostingu może się sposób ich dodawania różnić, dajmy tutaj przykład popularnego rejestratora domen https://www nazwa.pl/. Tam po zalogowaniu musimy wejść w konfiguracja>konfiguruj domenę oraz odnaleźć na liście Lista DNS. Jeżeli już to odnaleźliśmy tam wklejamy adres IP w formie numerycznej oraz adresy IP w formie liter. Jeżeli czynność została je zakończona pomyślnie musimy odczegsc od 24 godzin do nawet 72 godzin. Po tym czasie nasza strona zostaje automatycznie przepracowane na DANĄ web-panel.

Jeżeli poradnik był dla Ciebie przydatny, bardzo mi miło z tego powodu.

LEAVE A COMMENT