Instalacja oprogramowania MyBB

Home » Instalator aplikacji » Instalacja oprogramowania MyBB
Instalator aplikacji Brak komentarzy

MyBB jest to oprogramowanie przeznaczone do for internetowych, jest ono podobne do phpBB. Jednakże MyBB jest prostsze oraz zawiera o wiele więcej funkcji, niż wcześniej wspomniane phpBB.

Oprogramowanie te, może być zainstalowane na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest tak zwaną instalacja „ręczna” drugim sposobem jest instalacja bezpośrednio z panelu Direct Admin.

Instalacja „ręczna”: 

Do tej instalacji należy mieć utworzoną bazę danych MySQL, ściągnąć kopie MyBB z oficjalnej strony, być zalogowanym do FTP.

Nalezy rozpocząć od zalogowania się do FTP, następnie przejście kolejno do katalogów „domains”>domena na której ma być zainstalowane oprogramowanie>”public_html”. Po wejściu w ten katalog, należy skopiować zawartość kopii MyBB, która wcześniej została pobrana na dysk, zawartość oprogramowania znajduje się w katalogu „Uploads”. Wszystkie pliki należy „wrzucić” do katalogu FTP, po zakończonym procesie kopiowania plików należy wejść w przeglądarkę internetową oraz wpisać adres domeny, na której została zainstalowana kopia. Po wejściu na stronę należy postępować zgodnie ze wskazówkami podanymi w trakcie instalacji. W pewnym momencie, należy podać dane do bazy MySQL.

Instalacja z panelu Direct Admin:

Aby zainstalować kopie MyBB z panelu Direct Admin należy:
1. Przejść na stronę DirectAdmin i wybrać domenę:
Zdjęcie się usunęło.2. Przejść do „Installatron Applications Installer”:
3. Potem wybieramy „Katalog aplikacji”, a następnie „MyBB”:
4. Następnie klikamy „Instaluj tę aplikację” i postępujemy zgodnie z poleceniami:
5. Gotowe 🙂